کد خبر:61940 تاریخ انتشار : 1395/10/11-11:0:4
رییس سابق سازمان انرژی اتمی
با دست خودمان ساتریفیوژها را ازبین بردیم / استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای حل مسئله هسته‌ای ایران
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با تاکید بر استفاده از اساتید و دانشجویان داخلی در مسئله هسته‌ای، گفت: کسانی که در راس مذاکره بودند گفتند، «ما ترک در دیوار تحریم ایجاد کردیم»، اکنون ما می‌گوییم که «اقتدار را برای ترک واهی شکستید».
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/61940
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کرمانشاه؛ فریدون عباسی پیش از ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ که به همت بسیج دانشجویی دانشگاهای رازی، صنعتی و پیام‌نور، مواضع خود را در قبال برنامه‌های هسته‌ای دولت یازدهم اعلام کرد و اظهار داشت: وقتی که افراد تکنوکرات و مرعوب‌غرب را بر سر مساله‌های استراتژیک کشور می‌گذارند، مسلما همه چه در هسته‌ای است تعطیل می‌شود.

 

IMG_20161230_225854.jpg

عباسی با بیان اینکه باید در روند مذاکرات به داده‌ها و ستانده‌ها توجه شود، گفت: در واقع باید مشاهده کرد که در مذاکرات چه درخواستی از جمهوری اسلامی ایران دارند و در برابر چه می‌دهند، یعنی بین داده‌ها و ستانده‌ها تراز ایجاد شود.
 
به گفته رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، محمد‌جواد ظریف در مذاکرات ژنو سال 92، همه چه را در مورد مسئله هسته‌ای ایران واگذار کرد و چیزی را در مقابل نگرفت.
 

IMG_20161230_225856.jpg


عباسی با اشاره به رفتارهای خصمانه غربی‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران، تصریح کرد: انتقال ویروس استاکسنت، تنگ کردن کانال‌های خرید، دست‌کاری شیرهای خلأ، استفاده از مواد منفرجه سنتکس و خیلی از نقشه‌های شومی از سوی غربی‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران اعمال شد و محقق نشد.
 
این جانباز هسته‌ای در جواب سوال یکی از دانشجویان که در زمینه دستاوردهای هسته‌ای آیا بازگشت به وضعیت قبل از برجام امکان‌پذیر است؟، گفت: اصلا به‌دنبال بازگشت به وضعیت قبل نیستیم، چرا که در موضوعات راهبردی مانند مسئله هسته‌ای نباید با انتقال از دولتی به دولت دیگر مواضع تغییر کند.
 
عباسی به بهانه‌گیری آمریکا درخصوص برداشتن سانتریفیوژ پی.وان به‌دلیل معیوب بودن اشاره و بیان کرد: اگر سانتریفیوژ‌های ما معیوب هستند آمریکا باید خوشحال باشد، بهانه‌گیری معنا ندارد یعنی آمریکا دلسوز ایران است.
 
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در طول سال‌های زیادی به چند روش تلاش کردند که سانتریفیوژها را از بین ببرند که بالاخره با دست خودی در راستای دفع بهانه، این کار انجام شد.
 

IMG_20161230_225840.jpg
 
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی به نقش بسیار موثر خواص به‌ظاهر متخصص هسته‌ای در تصویب برجام در 20 دقیقه اشاره کرد و افزود: برخی نمایندگان معتقد بودند که سانتریفیوژهای نسل اول به درد نمی‌خورند و چه خوب شد که آمریکایی‌ها این بهانه را گرفتند و دو نفر از نمایندگان با تعابیری چون (ما روغن ریخته را نذر امامزاده کردیم) از دستاوردهای هسته‌ای یاد می‌کردند‌.
 

وی با بیان اینکه در جریان هسته‌ای دو مغز و جریان فکری در مملکت وجود داشت، گفت: یکی به‌دنبال این بود که سانتریفیوژهای نسل اول را از بین ببرد و فردو را تبدیل به واحد تحقیقاتی کند و دیگری به‌دنبال جلوگیری از انحراف و این که سانتریفیوژها را افزایش دهد و فردو را تبدیل به واحد تولیدی کند تا بتوانیم در مذاکرات دست برتر را داشته باشیم، بود.

 
عباسی به ادعای برخی از مسؤولان نظام که ایران به صادرکنندگان آب سنگین در جهان پیوست اشاره کرد و اظهار داشت: کدام آدم عاقل مواد استراتژیکی خود را صادر می‌کند، اصلا متن برجام می‌گوید ما نباید آب سنگین داشته باشیم چه برسد به اینکه بخواهیم صادر کنیم.
 

این جانباز هسته‌ای با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی از جمله اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های داخلی در مسئله هسته‌ای، افزود: کسانی که در راس  مذاکره بودند گفتند، ما ترک در دیوار تحریم ایجاد کردیم، اکنون ما می‌گوئیم که اقتدار را برای ترک واهی شکستید.
 

IMG_20161230_225900.jpg

 
انتهای پیام/
 

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: