کد خبر:96940 تاریخ انتشار : 1397/1/21-10:36:36
دولت مرزها را بر روی کالاهای خارجی غیرضروری ببندد/ تولیدکنندگان داخلی باید اعتماد را در مردم ایجاد کنند
مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه گفت: دولت باید کمک کند و مرزها را بر روی کالاهای خارجی غیرضروری ببندد تا تولید در داخل و ایجاد اشتغال که نتیجه تولید بیشتر است رقم بخورد.
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/96940
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی از کرمانشاه؛  محمد عرفان فلکنازی، مسوول بسیج دانشگاه فرهنگیان  در گفت و گو اظهار داشت: نامگذاری سال جدید به عنوان حمایت از کالای ایرانی، اهمیت دادن به نیروهای داخل و تولید است.
 
مسئول  بسیج دانشگاه فرهنگیان افزود: اگر بتوانیم تولیدات داخل و کالای ایرانی با کیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم و مردم با غیرت ما نیز از خرید کالاهای غیرضرور و غیرایرانی پرهیز کنند قطعاً این اقدام موجب اشتغال خواهد شد.
 
فلکنازی تصریح کرد: مقام معظم رهبری سال‌های سال است که دولت و مسؤولین را مورد خطاب قرار داده‌اند اما نتیجه مطلوب حاصل نشده و معیشت مردم و وضعیت اقتصادی آن‌طور که باید سامان پیدا نکرده است.
 
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال از مردم خواستند تا جهاد اقتصادی کنند و از خرید کالای خارجی پرهیز کنند تا با تولید و حمایت از کالای داخلی اشتغال ایجاد شود، گفت: زیبنده نیست که با خرید کالای خارجی برای بیرون مرزها و برای جوانان کشورهای دیگر کارآفرینی کنیم و جوانان خود را بیکار نگه داریم.
 
این مسئول  بیان کرد: تولیدکنندگان داخلی باید با بالا بردن کیفیت در رقابت با کالاهای خارجی تلاش کنند و مردم نیز خرید کالای خارجی را تحریم کنند.
 
فلکنازی خاطرنشان کرد: اگر مردم تلاش کنند تا از ورود کالای خارجی جلوگیری شود شعار تولید و اشتغال احیا می‌شود.
 
این مسئول تصریح کرد: دولت باید کمک کند و مرزها را بر روی کالاهای خارجی غیرضروری ببندد تا تولید در داخل و ایجاد اشتغال که نتیجه تولید بیشتر است رقم بخورد.
 
وی یادآور شد: در آموزه‌های دینی داریم که اگر معیشت کسی تأمین نباشد شاید به اعتقادات وی لطمه بخورد و لذا باید مردم حداقل‌ها را داشته باشند و در رفاه نسبی قرار گیرند.
 
فلکنازی ادامه داد: اکنون در هر خانه‌ای افراد تحصیل کرده و بیکار داریم و بسیاری از نظر تأمین معیشت در مضیقه هستند و اگر شعار سال محقق شود سایر مشکلات جوانان مانند ازدواج، مسکن و اشتغال نیز مرتفع می‌شود.
 
 
وی خاطرنشان کرد: شخصیت‌ها و نخبگان باید برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را طراحی کنند و مردم آن را اجرا کنند.
 
این مسئول اذعان داشت: در اسلام به همه زمینه‌های امور اشاره شده و از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی موضوعی نیست که اسلام به آن نپرداخته باشد و باید حوزویان، دانشگاهیان و نخبگان بنشینند و آنچه در اسلام برای رفاه یک دولت اسلامی تعریف شده است را طراحی کنند تا عملی شود.
 
فلکنازی بیان داشت:  اصولا ارتقاء قدرت تولید کالاهای با کیفیت داخلی، به مراتب از مصرف این کالاها پراهمیت تر است. سیاست «حمایت از کالاهای ایرانی» در صورت تمهید بسترهای نهادی، حقوقی و اجتماعی، قدرت تولیدی نسلهای بعدی را تقویت و تأمین می نماید.
 
وی گفت: حمایت از کالاهای ایرانی»، راه‌حلی سریع و مقطعی نیست بلکه سیاستی بلند مدت با حمایت نامحدود دولت است. طبیعتا موفقیت این سیاست به نسبت آزادی های موجود در نظام بازار ایران و میزان تکامل و تنقیح قوانین اقتصادی، مهار سوداگری، مقابله با فساد اقتصادی، مردمی سازی اقتصاد، اعتماد به بخش خصوصی، رهایی تدریجی از وابستگی به درآمد نفت، اولویت بندی شریکان تجاری، ترجیح تولید بر واردات و ترجیح خرید کالای داخلی نسبت به کالای خارجی بستگی تام دارد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
دولت امریکا هیچ گاه سابقه مثبتی از خود در مواجه با معاهدا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید بدان...
دانشجوی بسیجی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران باید از فر...
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور در ر...