کد خبر:62336 تاریخ انتشار : 1395/10/15-10:33:2
گزارش؛
مغفول ماندن شاخص‌های فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه
شاخص‌های فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه مورد کم‌‌توجهی قرار گرفته، به‌طوری که طی چند ماه اخیر به‌طور کلی مغفول مانده است.
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/62336
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کرمانشاه؛ در طی چند سال گذشته شاخص‌های فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه مورد کم‌‌توجهی قرار گرفته، به‌طوری که طی چند ماه اخیر به‌طور کلی مغفول مانده است.
 
 
از شب شعر توهین‌آمیز «قند پهلو» گرفته تا جشن در روز شهادت امامان معصوم(ع) و... دل همگان را آزرده کرد و موجب واکنش شد تا جایی که آیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز در این راستا مداخله کرد و بالاخره نتیجه با استعفای معاون فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه همراه بود.
 
 
بعد از کنار رفتن معاون فرهنگی، انتظار جامعه دانشگاهی، روحانیون، خانواده‌ معظم شهدا، خانواده‌ها و دیگر اقشار جامعه از معاون فرهنگی و اجتماعی آینده دانشگاه تبیین و طراحى نظام جامع فرهنگی - تربیتى دانشگاه مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و هماهنگی دیگر نظامات دانشگاهی با آن است.
 
 
تقویت و تبیین فلسفه تعلیم، تعلم و متعال‌‌سازی انگیزه تدریس و تحصیل در دانشگاهیان، تبیین نقش تربیتى و اخلاقى استادان و تکریم مقام ایشان؛ احیاى هویت تمدن‌ساز اسلامی ایرانى با ارتقای روحیه خودباورى، نفى انفعال و خودباختگى در مقابل تمدن غرب و ‌ارتقای روحیه خودباوری در نسل جوان برای امید به آینده شغلی از دیگر انتظارات است.
 
 
تعمیق بینش، بصیرت و افزایش نشاط سیاسی- فرهنگى و انقلابی دانشگاهیان، تقویت منطق خردورزی و روحیه آزاداندیشى، پرسشگری، پاسخگویی و نقدپذیری در فضای عمومی و علمى دانشگاه، ارتقاى تعامل حوزه و دانشگاه با تأکید بر حل مشکلات فرهنگی- سیاسی و اجتماعى جامعه و تبیین و ترویج نواندیشى دینى در زمینه‌هاى مورد نیاز دانشگاهیان و نخبگان با سازماندهى ظرفیت‌هاى حوزوى و دانشگاهى از دیگر درخواست‌های جامعه روحانیت از معاون فرهنگی جدید دانشگاه رازی کرمانشاه است.
 
 
گفتنی است، با افزایش روحیه نشاط، امید و پویایى در دانشگاهیان و مدیریت زمان برای بهره‌وری بهینه از سرمایه عمر با بهره‌گیرى از آموزه‌هاى اسلامى، ارتقای روحیه قانون‌مداری، مسؤولیت، نظم‌پذیرى و التزام به اخلاق حرف‌هاى اسلامی و تعامل اثربخش فرهنگى، اجتماعی و سیاسى دانشگاه با دانشگا‌ه‌ها و مراکز آموزش عالی اعتماد خانواده‌های دانشجویان به این دانشگاه دوباره جذب می‌شود.
 
گسترش فرهنگ جهاد، ایثار، شهادت و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و زمینه‌سازی برای خدمت‌رسانى به مستضعفان در دانشگاه؛ نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب، ساماندهی فضای عموم دانشگاه‌ها و حفظ شئون محیط دانشگاه، اولویت‌دادن به پذیرش بومی دانشجویان و تقویت ارتباط دانشگاه با خانواده موجب موفقیت معاون فرهنگی این دانشگاه در ارتباط با دانشجویان می‌شود.
 
طراحی و تدوین نظام تعامل خانواده، دانشگاه و تقویت زیرساخت‌های ارتباط بین دانشگاه و خانواده با تأکید بر فضای مجازی؛ بازنگری در نظام پذیرش دانشجو بر مبنای سند آمایش در راستای تقویت بومی‌گزینی، ارتقای سطح کیفی دانشگاه‌هایی بزرگ استانی برای حفظ نخبگان در استان‌های خود،اطلاع رسانی از وضعیت تحصیلی دانشجویان به خانواده‌ها و ارتقای دانش، بینش و به‌ویژه مسؤولیت پایان‌ناپذیر تربیتی والدین در قبال فرزندان دانشجو از خدماتی است که معاون فرهنگی بهتر است در راس برنامه‌های اجرایی خود قرار دهد.
 
اهتمام بر اصل خانواده‌محوری، ترویج، تسهیل ازدواج دانشجویی، تبیین موازین دینی، اخلاقی ارتباط مشروع و برقراری محرمیت حسب شرایط و مقتضیات در راستای رفع نیازهای معقول و واقعی دانشجویان، تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی با رویکرد  تمدن‌سازی نوین اسلامی، تعظیم شعائر اسلامی و توجه خاص به نماز و مسجد محوری در فعالیت‌های دینی، فرهنگی و علمی دانشگاه از دیگر راهبردهای پیشنهادی است.
 
ارتقای فرهنگ قرآن و عترت در بین دانشگاهیان به منظور انس با قرآن، تدبر و تفکر در آیات الهی و معارف اهل بیت(ع)؛ ساماندهی مقابله با جنگ نرم با تکیه بر مؤلفه‌های قدرت نرم انقلاب اسلامی؛ طراحی و تدوین نظام جامع نظارت و ارزیابی مستمر فرهنگی- تربیتی دانشگاه براساس شاخص‌های اسلامی از دیگر پیشنهادهای جامعه دانشگاهی به معاون فرهنگی جدید دانشگاه رازی کرمانشاه است.
 
انتهای پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
دولت امریکا هیچ گاه سابقه مثبتی از خود در مواجه با معاهدا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید بدان...
دانشجوی بسیجی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران باید از فر...
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور در ر...