کد خبر:97475 تاریخ انتشار : 1397/2/17-9:53:0
نشست تخصصی انسان شناسی سیاسی معاصر از دیدگاه غرب و اسلام در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد
نشست تخصصی با عنوان: ( انسان شناسی سیاسی معاصر از دیدگاه غرب و اسلام) باهمت انجمن علمی گروه علوم سیاسی درسالن تدبیر دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/97475
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی کرمانشاه؛ در ابتدای این نشست دکتر طهماسب علیپوریانی عضو هیأت علمی گروه علوم سیاسی با اشاره به چرایی و پشتوانه‌ی غنی جوامع اسلامی از گزاره‌های اخلاقی و قدسی و ضعف عملکردی آنان، به پیچیدگی ساختارهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در جامعه اسلامی و مباحث انسان شناسی پرداخت.

دکتر علیپوریانی در ادامه ناسازگاری میان ساختارهای اجتماعی و ساختارهای اقتباسی غرب و مباحث هستی شناسی و انسان شناسی ادوار گذشته مسلمانان را مورد بحث قرار داد و  بر زایش جدی تفکر دینی و انسان شناسی تأکید داشت.
 
دکتر عباسعلی منصوری عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه رازی، انسان شناسی از دیدگاه اسلامی را مورد بحث قرار داد و گفت: افراد نیاز به جامعه دارند و جامعه نیاز به قانون و قانونگذار دارد. وی افزود: قانونگذار در جوامع اسلامی و از دیدگاه اسلام باید پیامبر باشد که حاکمیت از آن خداوند است و این حاکمیت به پیامبر منقل شده است.
 
سپس در ادامه دکتر جلیل کریمی عضو هیأت علمی گروه علوم اجتماعی با توجه به تداوم گفتگوها پیرامون انسان شناسی، دیدگاه خود را از غرب بیان کرد و به تأثیر جنبه های اقتصادی بر مسائل روزمره زندگی انسان پرداخت.
 
دکتر کریمی همچنین به اندیشه های ماتریالیست و ایده آلیسم و بررسی ریشه های شکل گیری آنها و دریافت ما از حقیقت این اندیشه و تشریح نقش فلسفه اسلامی در قبال فلسفه غرب پرداخت.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
دولت امریکا هیچ گاه سابقه مثبتی از خود در مواجه با معاهدا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید بدان...
دانشجوی بسیجی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران باید از فر...
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور در ر...