کد خبر:80586 تاریخ انتشار : 1396/5/11-12:59:39
گزارشی از اولین جشنواره مالک اشتر در کرمانشاه
بعد از ظهر دیروز به تاریخ دهم مرداد ماه 1396، اولین جشنواره مالک اشتر در سطح نواحی مقاومت به منظور معرفی رده های موفق تر بسیج در سال 95 در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار گردید. این مراسم با حضور حجت الاسلام اله وردی(مسئول نهاد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه آزاد اسلامی)، عباس اخلاقی(مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه)، حجت الاسلام بدری(مسئول معاونت تعلیم و تربیت) و حجت الاسلام صفاری زاده(نماینده ولی فقیه در بسیج دانشجویی) و سایر مسئولان و اساتید و بسیجیان برگزار شد.
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/80586
بعد از ظهر دیروز به تاریخ دهم مرداد ماه 1396، اولین جشنواره مالک اشتر در سطح نواحی مقاومت به منظور معرفی رده های موفق تر بسیج در سال 95 در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه برگزار گردید.
این مراسم با حضور حجت الاسلام اله وردی(مسئول نهاد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه آزاد اسلامی)، عباس اخلاقی(مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه)، حجت الاسلام بدری(مسئول معاونت تعلیم و تربیت) و حجت الاسلام صفاری زاده(نماینده ولی فقیه در بسیج دانشجویی) و سایر مسئولان و اساتید و بسیجیان برگزار شد.
در ابتدا مراسم با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید آغاز گردید و پس از آن پیام فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه قرائت گردید؛ در این پیام سردار ریحانی اظهار داشت:
این جشنواره میعادگاه برترین های سپاه و بسیج و فرصتی برای ارج نهادن به تلاش های خالصانه عزیزای است که زمینه رشد این مجموعه را فراهم می آورند.
وی در پایان افزود: انتظار می رود آحاد فرماندهان و پاسداران و بسیجیان  سلحشور و متعهد با تعمیق و روحیه جهادی و انقلابی و حرکت در مسیر تعالی بخش شهدا که همانا در دفاع از نظام و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است اقدام نموده و با الگوسازی از عوامل موفقیت رده های برتر، بستر مناسبی را جهت ایجاد انگیزه و رغابتی سالم فراهم نماید؛ امید است با تمسک به ثقلین و اطلاعات از منویات دلسوزانه فرمانده معظم کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و تداوم راه شهدای عزیز و حفظ و صیانت از ارزش های انقلاب و خدمتگزاری به اسلام و میهن اسلامی موفق و معید باشید.
 در ادامه این برنامه مسئول سازمان بسیج دانشجویی دقایقی را به بیان اهداف این جشنواره و برنامه های پیش روی بسیج پرداختند و افزودند:
مراکز بسیج دانشجویی، در نسبت با آفت هایی که دانشگاه ها با آن مواجه هستند از سلامت بالایی برخوردار هستند؛ امروز که ما گرد هم آمده ایم برای تقدیر از بین خوب ها و خوب ترین هاست و آن هم به جهت تلاش هایی است که این عزیزان در مراکز بسیج دانشجویی در دانشگاه ها داشته اند و از آنان تقدیر و تشکر می کنیم و از سایر بسیجیانی که با اخلاص در مراکز و حوزه های مختلف بسیج فعالیت داشته اند نیز به سهم خود قدردانی می کنیم.
عباس اخلاقی افزود و بیان داشت: جشنواره مالک اشتر برای نمایش شناخت درست از موقعیت اجتماعی و شناخت درست از جایگاه ما در دانشگاه ها است که بر اساس این شناخت طرح عملیاتی پیاده شده و درست به آن عمل می شود و لذا همایش های اینجنینی علاوه بر ارتقا و رشد بسیج دانشجویی موجب یک رفاقت و رغابتی سالم در این مراکز خواهد شد.
وی در ادامه بیان داشت: باید با شروع سال تحصیلی جدید شاهد وضعیتی جدید و به روز در سطح دانشگاه ها در استان باشیم و نیاز هست که امروز بسیجیان با دقت و بصیرت، مطالعات خود را بالا برده قوه تشخیص خود را افزایش دهند؛ خصوصا در این استان که به لحاظ شرایط جغرافیایی و منطقه ای از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز است که با دقت بالاتری تحرکات مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد.
این مقام مسئول در پایان افزود: امروز همه ما در مقابل مسائلی که در استان و کشور در حال وقوع است مسئول هستیم و به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  باید در هر نقطه ای که هستید آنجا را مرکز عالم بدانید و توجه داشته باشید که تمام توجهات به سمت شما متمرکز می باشد و لذا نباید در مقابل تحولات مختلف نقشی خنثی و بدون تاثیر از خود ارائه بدهید  و در واقع هر یک از شما بسیجیان به عنوان یک سفیر انقلاب اسلامی در دانشگاه های خود فعالیت جدی نمایید.
در ادامه جشنواره حجت الاسلام اله وردی نیز از فعالیت های صورت گرفته تقدیر و تشکر کرده و بیان داشت:
تمام آرمان هایی که حضرت امام(ره) برای ایجاد نظام اسلامی در ذهن داشتند و خون ها بابت آن داده شد؛ امروز آن اهداف و آرمان ها در تشکیل بسیج، خصوصا بسیج دانشجویی متصور بوده است.
به فرموده مقام معظم رهبری، بسیج دانشجویی ارزنده ترین یادگار امام بزرگوار ماست و هدف از تشکیل بسیج به عنوان یک الگوی بصیرت بخش و نقش آفرین نه فقط محدود به خطوط مرزی این کشور، بلکه برای الهام بخشی سایر ملت ها بوده است و امروز اگر شما جلوه های زیبا و پرشور جوانان در صحنه های پرخطر فلسطین و لبنان و سایر سرزمین های اسلامی و آزادی طلب را مشاهده می کنید، همه اینها با الگوگیری از بسیج بوده است.
امروز کشور به جوانان بسیجی نیازمند است که در یک دست سلاح و در دست دیگر قرآن دارند و با حضوری آگاهانه در بزنگاه های مختلف کشور را در خط مقدم نبرد با دشمن به سلامت از حوادث عبور دهند.
در پایان با حضور مسئولان و اساتید محترم از بسیجیان و مسئولان رده های مختلف بسیج با اهدای جوایز و ارائه لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد و مراسم با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.
 
1-(Copy)-(1).jpg  2-(Copy)-(2).jpg  3-(Copy).jpg

4-(Copy).jpg  5-(Copy).jpg  6-(Copy).jpg

7-(Copy).jpg  8-(Copy).jpg  9-(Copy).jpg

10-(Copy).jpg  11-(Copy).jpg  12-(Copy).jpg
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: