کد خبر:97370 تاریخ انتشار : 1397/2/5-14:13:32
یک بام و دو هوای دولت در اقتصاد ملی/ تا کی قرار است پول های ایرانی روانه جیب خارجی ها شود؟!
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: دولتی که خود منتقد سیاست های اقتصادی دولت قبل است ، حجم وارداتش از کشور چین بیش از دولت نهم و دهم می باشد.
لینک کوتاه http://kermanshah.bso.ir/id/97370
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی کرمانشاه؛ سعید مخدومی، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در گفت و گو اظهار داشت: یکی از معضلات اقتصاد ایران در سالهای اخیر، واردات کالاهای غیر اساسی می باشد. کالاهایی را که میتوان در داخل تولید کرد و بیکاری را در کشور کاهش داد.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت:  در طی این سالها، به ویژه در دولت یازدهم عدم توجه به تولیدات ،متاسفانه بازار داخلی جای خود را به کالاهای خارجی داده که همین امر سبب رونق کشورهای صادرکننده و افت اقتصاد کشور ما شده است.
 
مخدومی در ادامه افزود: مساله هایی که زخم عمیق را جریحه دار می کند آن است که با وجود تاکیدات چند ساله اقتصاد دانان در امر تکیه بر تولیدات داخلی و همچنین نامگذاری سال "اقتصاد مقاومتی ؛حمایت از کالای ایرانی" متاسفانه همچنان شاهد بی توجهی دولت به این مقوله هستیم
 
وی بیان داشت: در جریان مبارزات انتخاباتی که جناب روحانی به دنبال پیروزی بود، واردات کالا از کشورهای خارجی و به ویژه چین را مورد انتقاد قرار داد و در گزارش 100روزه دولت یازدهم از واردات بی رویه ی کالاهای چینی در دولت نهم و دهم با گفتن این جمله که :"دولت قبل شغل ایجاد کرد اما برای چینیها"انتقاد کرد.
 
مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه  افزود: این سخنان رئیس جمهور در حالی است که از نیمه دوم سال 92 تا پایان مهرماه 95، یعنی طی 37 ماه بالغ بر 35 میلیارد دلار کالا از چین وارد کرده و در تکمیل این پارادایم در سالگرد اجرای برجام "دسته تی چینی" از کشور چین وارد شد.
 
 مخدومی گفت: دولتی که خود منتقد سیاست های اقتصادی دولت قبل است ، حجم وارداتش از کشور چین بیش از دولت نهم و دهم می باشد. از آنجا که اقتصاد مقاومتی ورود کالاهای غیر اساسی و لوکس را زمینه نزول اقتصاد یک کشور میداند، اما دولت یازدهم و دوازدهم با ورود کالاهای غیر اساسی همچون خون انسان ،خاک اره ، ریز چوب، خاک رس، میخ ،لاستیک فرغون، سنگ و ریگ،آب ،پنیر ، قاطر و میمون ،کود انسانی و...که عمده این واردات از کشور چین میباشد.
 
وی خاطرنشان کرد: انگار ناهماهنگی ها بر سر حمایت از تولید داخل و اقتصاد مقاومتی قرار نیست به این زودیها از صحنه تصمیم گیری کلان کشور رخت بر بندد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
دولت امریکا هیچ گاه سابقه مثبتی از خود در مواجه با معاهدا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: باید بدان...
دانشجوی بسیجی با تاکید بر اینکه همه مردم ایران باید از فر...
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کنگاور در ر...